Podróżowanie samochodem po Polsce

Podróżowanie samochodem po Polsce

Chociaż ceny na stacji benzynowej nie są zbytnio niskie, a na dodatek krajowe drogi ciągle nie należą do ogólnie bardzo dobrych, to nie jest powiedziane, że zwiedzanie naszego kraju za pomocą samochodu jest beznadziejnym pomysłem. W końcu można wymienić dużo urokliwych miast i miasteczek bądź tysiące zabytków, atrakcji…
Jeśli w grę wchodzi samochodowe zwiedzanie kraju nad Wisłą, na dobry początek warto przede wszystkim ustalić trasę. Zakładając, iż wyjeżdżamy z Warszawy, warto na początek zajechać na Mazury. Trzeba otwarcie napisać, że powiedzmy cztery dni w Rynie to strzał w dziesiątkę.
Mazury są przepiękne, ale trzeba wyruszyć gdzieś dalej – może Hel? W zasadzie jedyną wadą naszego morza jest to, iż jest raczej zimne. Jednakże to chyba jedyna wada. W końcu nadmorskie plaże są bardzo ładne. Co później? Warto zajechać do Gdańska, ponieważ to jedno z najładniejszych miast w Polsce. Kilka godzin autem od Gdańska znajduje się niemniej piękne miasto, a mianowicie Toruń. Później warto kierować się na południe – dwa dni w mieście Kraków to minimum. Nawet te osoby, które już zwiedzały Kraków, powinny jak najbardziej powtórzyć swoją wycieczkę. Z Krakowa warto udać się chociażby do Zakopanego, czyli stolicy polskich gór… To tylko przykładowy plan wycieczki po kraju; można być pewnym jednego – warto odkrywać Polskę.

Categories: Turystyka

Comments are closed.

pozycjonowanie Lubli

Niezmiernie popularne stało się pozycjonowanie stron Lublin to normalne, sieć ...